Erensu Kimya Kozmetik Ltd. , Erensu Kimya Kozmetik Ltd. , SepetSEPETİNİZ
Sepetinizde ürün yok
Erensu Kimya Kozmetik Ltd. , Erensu Kimya Kozmetik Ltd. , Sepet SEPETİNİZ
Sepetinizde ürün yok

Mesafeli Satış Sözleşmesi

Mesafeli Satış Sözleşmesi

MADDE 1 - TANIMLAR

MADDE 1.1 – SATICI

SATICI BİLGİLERİ

Ünvanı : Erensu Kimya Kozmetik Ltd. - farmasikibris.com alan adı sahibi

Adresi : Şht Mustafa Yerlioğlu Sokak No.25/2 Ortaköy - Lefkoşa / Kuzey Kıbrıs

Telefon : +90 (392) 444 3767

MADDE 1.2 - ALICI

Müşteri olarak farmasikibris.com alışveriş sitesine üye olan kişi. Üye olurken kullanılan adres ve iletişim bilgileri esas alınır.

MADDE 2 SATIŞA KONU HİZMETİN ÖZELLİKLERİ

Hizmetlerin temel özellikleri www.farmasikibris.com adresinde yer almaktadır. Mal veya hizmetlerin temel özelliklerini belirtilen web sitesinde inceleyebilirsiniz.

Hesaplanan ve sitede ilan edilen fiyatlar mal veya hizmet alım fiyatıdır. İlan edilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir.

Malın/hizmetin türü, miktarı, marka/modeli, özelliği, adedi, bedeli, ödeme şekli, siparişin sonlandığı andaki bilgilerden oluşmaktadır.

Satışı yapılacak mal/hizmet 5 ana başlık olarak toparlanabilir. Sitede aksi yayınlanana kadar belirtilen indirimleri karşılaştırarak ALICI tercihini yapar. Ayrıca belirtilen başlıklardaki iade koşulları geçerlidir;

2.1) Para iadesi yapılmayacak ön sipariş mal/hizmetler; ALICI tarafından seçilmesi durumunda, mücbir sebep olan durumlar haricinde (uçak seferlerinin iptal edilmesi gibi) para iadesi yapılmayacak hizmetlerdir.

2.2) Para iadesi yapılacak ön sipariş mal/hizmetler; ALICI tarafından seçilmesi durumunda, ödemesi kredi kartından tahsil edilecek ancak mal veya hizmetin herhangi bir sebeple, SATICI tarafından kaynaklanmayan nedenlerle malın/hizmetin verilememesi durumunda siparişte belirtilen kesinti ile iade edilebilecek hizmetlerdir.

2.3) Kapıda ödeme; Malın/hizmetin önceden belirtilen yerde ve saatte, anlaşılan koşullarda yerine getirildiğinde yapılan ödemedir. Burada mal tesliminde/hizmet yerine getirildiğinden herhangi bir iade yoktur.

2.4) Haveli ile ödeme; Malın/hizmetin siparişinde, anlaşılan koşullarda, farmasikiris.com sitesinde belirtilen banka hesap bilgilerine yapılan banka transferidir. Bu yöntemde herhangi bir iade yoktur.

2.5) Cari bakiyeli çalışma : Bu çalışma türü yalnızca sitenin sahibi olan Erensu Kimya Kozmetik Ltd.’nin ilgili müşteriye kredi limiti tanımlaması ile olabilir. Erensu Kimya Kozmetik Ltd. Hiçbir müşterisine sürekli ve sınırlı zamanlı kredili çalışma güvencesi vermemektedir. Cari bakiyeli çalışma durumda dahi, Erensu Kimya Kozmetik Ltd.’nin talep ettiği zamanda, ALICI bakiye borcunun tümünü ödemekle yükümlüdür. Bu yöntemle yapılan satışlara veya bunlara dair tahsilatta da iade sözkonusu olmayacaktır. ALICI’nın 3. kişi ve kurumlarla yapmış olduğu sözleşmeler bu sözleşme şartlarına itiraz için kullanılamaz. Erensu Kimya Kozmetik Ltd. Dilediği zaman tanıdığı kredi limitini sonlandırıp ALICI’dan diğer ödeme şartları ile ticaret yapmasını talep edebilir.

MADDE 3 GENEL HÜKÜMLER

3.1) ALICI, farmasikibris.com internet sitesinde sözleşme konusu mal/hizmetin temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder. ALICI; bu Ön Bilgilendirmeyi elektronik ortamda teyit etmekle, mesafeli sözleşmelerin akdinden önce, SATICI tarafından ALICI'ya verilmesi gereken adres bilgilerini, siparişi verilen mal/hizmete ait temel özellikler, mal/hizmetlerin vergiler dahil fiyatı, ödeme ve teslimat bilgilerini de doğru ve eksiksiz olarak edindiğini teyit etmiş olur.

3.2) Sözleşme konusu mal/hizmetin sunum/teslimatı, varsa belirtilen şartlarda SATICI tarafından yerine getirilir.

3.3) SATICI, sözleşme konusu mal/hizmetin sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa ek hizmetleri ile teslim edilmesinden sorumludur. ALICI’nın tarafındaki cihazın ekranında renklerde farklılık olması durumunda SATICI’nın be

3.4) SATICI, sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi gelmeden ALICI’yı bilgilendirmek ve açıkça onayını almak suretiyle eşit kalite ve fiyatta farklı bir ürün tedarik edebilir.

3.5) SATICI, sipariş konusu hizmetin yerine getirilmesinin imkânsızlaşması halinde sözleşme konusu yükümlülüklerini yerine getiremezse, bu durumu, sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi gelmeden tüketiciye bildirir ve 10 günlük süre içinde toplam bedeli ALICI’ya iade etmesi için banka veya ödeme aracı kurumunu yetkilendirir.

3.6) Hizmetin teslimatı için işbu Mesafeli satış sözleşmesinin elektronik ortamda teyid edilmesi şarttır. Ödeme ekranında ilerleyip ödemesini yapan veya yapmaksızın siparişinin ödeme olmaksızın teslimini talep eden müşteri Teslimat Şartları, Gizlilik Sözleşmesi, Garanti Şartları ve Mesafeli Satış Sözleşmesinin tüm maddelerini gayrı kabulü rücu olarak kabul etmiş sayılır. Ayrıca bu herhangi bir nedenle hizmet bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI hizmetin teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir ve siparişi ve alakalı sorumlulukları devam ettirme yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

3.7) Hizmetin tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun hizmet bedelini SATICI'ya ödememesi halinde, ALICI kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla hizmet bedelini 3 gün içinde SATICI'ya ödemek zorundadır. Bu takdirde oluşabilecek herhangi bir yasal takip veya ceza veya masraf veya faiz giderleri ALICI'ya aittir.

3.8) SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu hizmeti zamanında yerine getiremez ise, durumu ALICI'ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu hizmetin mümkünse başka bir tarih ile değiştirilmesini ve/veya hizmet süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI'nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine nakden ve defaten ödenir. ALICI’nın kredi kartı ile yaptığı ödemelerde ise, ürün tutarı, siparişin ALICI tarafından iptal edilmesinden sonra 7 gün içerisinde ilgili bankaya iade edilir. Bu tutarın bankaya iadesinden sonra ALICI hesaplarına yansıması tamamen banka işlem süreci ile ilgili olduğundan, ALICI, olası gecikmeler için SATICI’nın herhangi bir şekilde müdahalede bulunmasının mümkün olamayacağını ve SATICI tarafından kredi kartına iade edilen tutarın banka tarafından ALICI hesabına yansıtılmasının ortalama 2 ile 3 haftayı bulabileceğini şimdiden kabul etmektedir.

3.9) İşbu sözleşmenin tatbikinden doğacak uyuşmazlıklarda KKTC Lefkoşa Kaza Mahkemeleri münhasır yetkili ve görevlidir.

3.10) SATICI şikâyet ve itirazları konusunda başvurusunu öncelikle Satıcıya yapacak, çözüm bulunamaması halinde yargısal başvuru yapılabilecektir.

3.11) İşbu Ön Bilgilendirme ve sözleşme ticari amaçlarla yapılmaktadır

Sizlere daha iyi bir hizmet vermek için çerezleri kullanırız. Sitemizi kullanarak çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi için : Kişisel Verilerin Korunması Kanunu X